Koltuklar, evlerimizin vazgeçilmezi. Yaşam alanlarımızda köklü değişiklikler yapmak istediğimizde ilk yaptığımız şey, genellikle koltuk takımlarımızı değiştirmek oluyor.

Peki koltukların da bir tarzı olduğunu biliyor muydunuz? Sizin için, geçmişten bugüne en çok tercih edilen koltuk tarzlarını bir araya getirdik. Sizin evinize hangisi uygun?

Lawson

Lawson tarzı koltuklar, özellikle son yıllarda, modern oturma odalarının vazgeçilmezi haline geldi. Bunun en önemli sebeplerinden biri, temizliğinin kolay olması tabi ki! Lawson tarzı koltuklarda sırt ve oturma minderleri kanepenin ana iskeletinden ayrı olduğu için temizlik açısından oldukça avantajlı. Farklı boyut ve renklerde, her zevke uygun bir Lawson tarzı koltuk bulmak mümkün… Sade ama şık tasarımı da bu tarzı tercih edilir kılıyor.

Chesterfield

1800’lerden bu yana evlerin şık bir öğesi olan Chesterfield koltuklar, asla eskimeyen, ikonik bir tarza sahip. Bu koltuk tarzının en ayırt edici özelliği, eşsiz kapitone dikişleri ve kolları ile sırtının aynı hizada olması elbette.Klasik chesterfield koltuklar, genellikle deri ve koyu renklerde ancak günümüzde farklı renk ve malzemelerle üretilmiş tasarım harikası yorumlarını görmek mümkün.

Modüler

Modüler koltuk deyince, aslında pek çok çeşit aklımıza gelebilir. Asıl anlatılmak istenense birden fazla parçaya sahip ve farklı kombinasyonlarla kullanılan koltuklar. Modüler koltukların en bilineni L Koltuk ya da Köşe Koltuk diye tabir ettiğimiz koltuk modelleri.Konfor, kullanışlılık ve alan tasarrufu sağlayan modüler koltuklar, en çok tercih edilen koltuk takımları arasında yer alıyor.

Camelback

Antika tutkunlarının vazgeçilmezi olan Camelback adını, sırt kısmında bulunan ve devenin kamburuna benzeyen yüksek kıvrımdan alıyor.Klasik bir atmosfer yaratmak isteyenlerin tercih ettiği, elegan ancak son derece geleneksel çizgilere sahip bir tarz.

Josephine

Estetik görünümüyle bulunduğu her ortama romantik bir hava katan Josephine tarzı koltuklar, aslında bildiğimiz uzanma koltuğu. Oldukça zarif bir tasarıma sahip olan Josephine koltukların en belirgin özelliği, sadece tek tarafında kol olması.

Divan

Hiçbirimizin yabancı olmadığı bir tarz olan divan, özellikle Anadolu’da geçmişten bugüne kullanılıyor. Yeni nesil tasarımcıların kattığı modern yorumla çok şık divan koltuklar bulabilirsiniz. Hem rahat hem nostaljik bir hava yaratmak isteyenlerin, oturma odalarındaki tercihi…

Markiz

Yine Josephine gibi oldukça romantik bir model olan Markiz tarzında, koltuğun sırt kısmı yok.İki yanındaki yüksek kollarıyla oldukça gösterişli olan bu model, genellikle diğer tarzlarla kombin edilerek kullanılıyor.

Neden Polo

Her yıl geliştirdiği koleksiyonlarıyla ürün kalitesi, yenilikçiliği ile tüketici odaklı hizmeti ilke edinmiş Polo Mobilya, mobilya sektöründe trend öncüsü olmuştur.

Özel Tasarımlar

Polo mobilyada özel tasarımlar ve mobilyada doğal estetik sizler ile buluşmayı bekliyor.

Mimari Destek

Alanında uzman ve deneyimli iç mimarlarımız ile kendi tasarımlarınızı kendiniz oluşturabilirsiniz.

Fikir

Mobilya sektöründe doğal estetiğin fikirleri mobilyaya bakış açısında saklıdır. Gelin görün dokunun.

Kalite

Mobilyayı tamamen kendi bünyesinde üreten polo mobilyada sadece kaliteli mobilyalar yer alır.

Özelleştirin

Rengini değiştir, kumaşını değiştir, ölçüsünü değiştir, dokusunu değiştir mobilyan sadece sana özel olsun.

Satış Sonrası

İlk sattığımız mobilyaya bile bugün sipariş almış gibi özenle ilgi gösteriyor her zaman yanınızda yer alıyoruz.

Ücretsiz İç Mimari Destek İçin

Yüzlerce ev dekorasyonu ve özel mobilya tasarımı yapan ve mobilya setktöründe tecrübeli iç mimarlarımız ile evinizi yaşam alanlarınızı size özel projelendirelim. Hayalinizdeki tasarımlar gerçeğe dönüşsün.